Spolehlivý partner pro vaše zdraví *****
Úvodní strana > Novinky > EEG vyšetření prakticky bez čekání

EEG vyšetření prakticky bez čekání

EEGEEG je nově součástí neurologické ambulance v Centru ambulantní péče a polikliniky Comfort Care. Vyšetřujeme i na žádanky ostatních poskytovatelů. Čekací lhůty jsou krátké. Garantem neurologie Comfort Care je doc. MUDr. Jiří Hovorka, CSc. 

Co je EEG?

Elektroencefalografie je metoda, která slouží ke sledování mozkových funkcí. Elektroencefalograf je přístroj, který se skládá ze snímacích elektrod (umístěných ve speciálních EEG čepicích), zesilovače a procesoru. Přístroj snímá elektrické potenciály vznikající činností mozku pomocí elektrod z povrchu hlavy . Tyto informace po zesílení zpracovává a převádí do křivek (elektroencefalogramu) na obrazovku EEG přístroje.

 

Instrukce pro pacienta

EEG vyšetření nemá žádnou kontraindikaci. Lze je provádět u těhotných i u pacientů s kardiostimulátorem. EEG vyšetření je nebolestivé a není nutná žádná speciální předchozí příprava. Pacient mimo indikaci v CC potřebuje žádanku od vysílacího lékaře. Objednávky k vyšetření na 224 826 573 nebo 224 826 169. 

 

Před EEG vyšetřením doporučujeme:

•          Umýt si vlasy a nepoužít tužidlo, gel či lak na vlasy

•          Večer před vyšetřením nebrat léky ovlivňující pozornost (pokud nejsou součástí pravidelné medikace)

•          Pacient by měl být řádně vyspalý a střízlivý

•          Není nutné vynechat pravidelně užívané léky

•          Není nutné měnit stravovací režim

 

Průběh vyšetření

Vyšetření provádí v EEG laboratoři EEG laborantka (zdravotní sestra se specializační průpravou).Vyšetření trvá 20-30 minut, probíhá vleže na lůžku, se zavřenýma očima. Během vyšetření je pacient opakovaně vyzván sestrou otevřít a zavřít oči, po dobu 2 minut probíhá fotostimulace (pacient je při zavřených očích osvětlován blikavým světlem), poté 2 minuty usilovně dýchá nosem, 2 minuty ústy. V určitých případech (vyšetřování poruch vědomí) se doplňuje EEG po spánkové deprivaci, kdy pacient před EEG vyšetřením.nesmí spát celou noc i předchozí den. Uvedenému vyšetření předchází řádné poučení pacienta.

 

EEG vyšetření je prováděno zejména u pacientů s poruchami vědomí, u pacientů po operacích mozku, úrazech hlavy, zánětlivých onemocněních, u bolestí hlavy, degenerativních onemocnění apod.

6.5.2016
© 2015 Comfort Care
Abychom Vám mohli nabídnout kvalitní služby a pokročilé funkce, využíváme cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte.